Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Garančný fond NARKS

Pridané: 10.12.2023

Garančný fond NARKS chráni klientov členských kancelárií NARKS

Od 27. marca 2015 chráni klientov členských realitných kancelárií Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska (NARKS) novovytvorený Garančný fond. Tento fond vznikol na základe uznesenia XX. konferencie NARKS. Jeho hlavným cieľom je ochrana  a presadzovanie práv a právom chránených záujmov klientov členov NARKS.

Fond má tiež zabezpečiť vyššiu profesionálnu úroveň poskytovaných služieb klientom a zároveň im poskytovať finančnú garanciu podľa podmienok uvedených v Štatúte Garančného fondu. Prijatím Štatútu Garančného fondu NARKS deklaruje svoj úprimný záujem o zvýšenie komfortu bezpečia klienta pri spolupráci s členskou realitnou kanceláriou.

Garančný fond NARKS je vytvorený z rezerv NARKS, a to vo výške 50 tis. eur. Každoročne sa bude zvyšovať o členské príspevky členov v objeme 10 %. Maximálna výška fondu je 100 tis. eur, pričom do fondu môžu prispievať aj sponzori, a to formou nenávratného finančného príspevku.

Garančný fond sa použije v tých prípadoch, keď orgány NARKS zistia pochybenie v postupe členskej realitnej kancelárie z čoho vyplývajú finančné pohľadávky klienta voči nej a realitná kancelária si i napriek výzve na nápravu nesplní svoje záväzky voči klientovi. NARKS potom odškodní klienta namiesto svojho člena v odôvodnených prípadoch. Prevezme bremeno pohľadávky voči členovi na seba, čím uľahčí a urýchli celý proces a bude ďalej prípad riešiť interne.  Pohľadávky klienta členskej realitnej kancelárie budú uhradené. Podľa štatútu Garančného fondu je možné uplatniť si nárok na odškodnenie na základe zmluvných podmienok obchodného prípadu, pričom maximálna výška garancie pohľadávky pre klienta na jeden obchodný prípad je 5.000,- EUR.

Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska - štatút fondu nájdete tu.