Rodinný dom, chalupa Ordzovany pri Spišskom hrade

Hľadáte nové bývanie?

Rodinný dom, chalupa Ordzovany pri Spišskom hrade
62 000 EUR
číslo ponuky: 8091
Zobrazené: 455x
Popis:

Ponúkame na predaj VIDIECKY RODINNÝ DOM - CHALUPU nachádzajúcu sa v atraktívnom prírodnom prostredí pri Spišskom hrade v obci Ordzovany (Košice 50 minút autom, Prešov 30 minút, Poprad 30 minút, Spišská Nová Ves 25 minút). Dom je ideálny pre REKREAČNÉ VYŽITIE - TURISTIKA, CYKLOTURISTIKA, ODDYCH, RELAX. Pozemok s celkovou výmerou 731 m2 je situovaný na slnečnom mieste v strede dediny. Dom je možné využiť aj na TRVALÉ BÝVANIE v rodinnom dome ALEBO AJ NA PODNIKATEĽSKÉ ÚČELY.


DOM - CHALUPA je riešený ako jednopodlažný objekt  s podkrovím v tvare L, čiastošne podpivničený. Zastavaná plocha domu je 206 m2. Strecha je sedlová, krytina škridľa. Veľký priestor v podkroví možno po rekonštrukcii využiť na zobytnenie. Dom postavený pred približne 100 rokmi je kamennej konštrukcie, v minulosti bol využívaný ako richtársky dom, potraviny alebo pohostinstvo.

 

Dom má svoju prednä a zadnú časť. Do obidvoch sa vstupuje z veľkej terasy s výmerou cca 40 m2. Pri vstupe do prednej časti domu je predsieň, samostatné WC, komora, veľká presvetlenná kuchyňa s dostatkom miesta pre jedálenský stôl, izba s krbom, veľká spálňa, kúpelňa s vaňou a zabudovanou infrasaunou, chodba s výstupom na terasu. Z terasy vedie vstup aj do vedľajšej zadnej časti domu, ktorá v minulosti bola hospodárskou časťou, neurčenou na bývanie. Nachádza sa tu chodba, veľká miesnosť (bývalé pohostinstvo) so schodiskom na povalu, vstup do pivnice, sklad, WC a kúpeľňa s vaňou. Vykurovanie je riešené ako ústredné, zdrojom tepla je plynový kotol zn. JUNKERS. Ohrev vody je riešený el. bojlerom. Dom je napojený na inžinierske siete: el. energia, vodovod a verejnú kanalizáciu. Dom má kamerový systém. Za terasou v smere do dvora je spevnená plocha a trávnik. 

 

Za domom sa nachádza obecná spoločenská sála využívaná sporadicky na konanie obecných podujatí, za pozemkom je oplotené obecné ihrisko. Obec Ordzovany má v blízkosti dostatok možností na poznávanie a pešiu turistiku. Je to ideálny štartovací bod pre cykloturistiku všetkými smermi - Spišský hrad, Žehra, archeologická lokalita Dreveník, Spišské Podhradie, Sivá brada, Levočské vrchy či Branisko. V blízkosti je možné realizovať aj zimné športy - neďaleko sa nachádzajú bežecké lyžiarske trate v rámci LEVOČA NORDIC CENTRUM (lnc.sk) - čo je športový areál zameraný na bežecké lyžovanie v krásnom prostredí Levočských vrchov v lokalite Krúžok pri Vyšných Repašoch.

Kraj: Prešovský
Okres: Levoča
Mesto: Ordzovany
Celková výmera pozemku: 731 m2
Úžitková plocha bytu: 180 m2
Zastavaná plocha: 206 m2
Počet izieb: 4
Štýl (aktuálny stav): Pôvodný stav
Ing. Martin Karchňák
Kontakt na makléra:
Ing. Martin Karchňák
0907 898 188
0907 898 188