Chata nad rybníkom, Zahura na Galmuse

Hľadáte nové bývanie?

Chata nad rybníkom, Zahura na Galmuse
85 000 EUR
číslo ponuky: 8190
Zobrazené: 476x
Popis:

Ponúkame EXKLUZÍVNE NA PREDAJ ATRAKTÍVNU MUROVANÚ CHATU NA VÝNIMOČNOM MIESTE nachádzajúcu sa na Zahure pri meste Spišské Vlachy v krásnom prírodnom prostredí patriacej do turistickej oblasti Galmus (Košice 50 min, Poprad 32 min a Spišská Nová Ves cca 20 min autom). Oblasť Galmus býva tiež označovaný ako "druhý slovenský raj", čo je dané nielen skutočnosťou, že sa nachádza v bezprostrednom susedstve Národného parku Slovenský raj ale aj tým, že sa svojou krásou veľmi podobá tejto oveľa známejšej susednej turistickej destinácii. Pritom svojim zatiaľ málo známym, až panenským pôvabom, za "Rajom" vôbec v ničom nezaostáva. Nachádzajú sa tu značené pešie turistické chodníky, cyklotrasy, bežecké trate ala aj lyžiarske strediská (Zahura, Poráčska dolina).


Chata je situovaná pod lesom na svahu s juhovýchodnou orientáciou v rámci chatovo-chalupárskej osady pri druhom rybníku. Lokalita ponúka krásné výhľady na okolie, v blízkosti sa nachádzajú turistické a cykloturistické trasy, prístup na pozemok je aj autom. Celková výmera pozemku v užívaní je približne 500 m2. Pozemok s chatou je veľmi dobre orientovaný, je presvetlenný slnečný počas celého dňa.

 

Objekt chaty je murovanej konštrukcie s masívnym betónovým základom, strecha je sedlová, tepelne zaizolovaná, krytina plechová. Pri vstupe do chaty sa nachádza chodba s dreveným schodiskom, z ktorej sa vstupuje jednak do kúpeľne (s WC a sprchovacím kútom), ale aj do veľkej spoločenskej miestnosti s jedálenským stolom a  krbom. Krb slúži ako hlavný zdroj vykurovania, pričom vykuruje aj izby na poschodí cez prieduchy. Sekundárne možno chatu vykurovať aj el. konvektormi. Spoločenská miestnosť je prepojená s kuchyňou, ktorá je vybavená sporákom na tuhé palivo a kuchynskou linkou s nerezovým drezom. Na poschodí sa nachádzajú v dve spálne (2+4 postele), pričom tá váčšia má výstup na loggiu, z ktorej sú krásne výhľady smerom k rybníku. Na dolnom podlaží sa nachádza garáž so skladovacím priestorom a kúpelňou so sprchovacím kútom. V chate sa pohodlne vyspí 6-8 osôb, komfortne 2 rodiny. 

 

Chata je napojená na elektrickú sieť, má VLASTNÚ STUDŇU, odpad je vyvedený do žumpy vedľa chaty. Chatu je možné užívať celoročne. Je vo veľmi dobrom technickom stave, priebežne bola udržiavaná a rekonštruovaná. Veľkou výhodou je tiež riešenie exteriéru - vedľa chaty sa nachádza ALTÁNOK s vonkajším sedením. vedľa chaty je aj možnosť sedenia pri ohnisku. Pozemok s trávnikom je udržiavaný, z veľkej časti ohraničený stromami.  

 

Oblasť ponúka široké spektrum športovo-rekreačných aktivít po celý rok (turistika, relax, hubárčenie, pobyt pri vode). V blízkosti sa nachádzajú pešie trasy a cyklotrasy vedúce do Galmusu . Chatu je možné využívať aj v zime, pričom v blízkosti je lyžiarske stredisko pre začiatočníkov a deti. Navyše rybník, nad ktorým je chata situovaná, v zime zamŕza a dá sa na ňom korčulovať. Výhodou je tiež možnosť stravovania a rôznych podujatí organizovaných na chate Sabinka.

Kraj: Košický
Okres: Spišská Nová Ves
Mesto: Spišské Vlachy
Úžitková plocha bytu: 60 m2
Zastavaná plocha: 40 m2
Počet izieb: 3
Štýl (aktuálny stav): Kompletná rekonštrukcia
Ing. Martin Karchňák
Kontakt na makléra:
Ing. Martin Karchňák
0907 898 188
0907 898 188