Objekt cestovného ruchu - reštaurácia Lipt. Teplička

Hľadáte nové bývanie?

Objekt cestovného ruchu - reštaurácia Lipt. Teplička
164 000 EUR
číslo ponuky: 8203
Zobrazené: 84x
Popis:

Na predaj Vám ponúkame nehnuteľnosť, ktorá bola a môže byť jedinou reštauráciou nachádzajúcou sa v obci Liptovská Teplička, ktorá slúžila a opakovane môže slúžiť nielen obyvateľom Liptovskej Tepličky ale aj množstvu turistov prichádzajúcich do tejto obce. Nehnuteľnosť disponuje úžitkovou plochou 247 m2 a rozlohou pozemku 784 m2.

 

Nehnuteľnosť - budova reštaurácie pozostáva zo:

- vstupnej chodby

- sociálneho zariadenia pre zákazníkov

- priestrannej reštauračnej miestnosti s barom

- kuchyne a skladových priestorov

- priestorov pre personál: šatňa, sprcha a sociálne zariadenie

 

Budova reštaurácie bola postavená v roku 2000 ako novostavba technológiou liateho betónu Baumit. Výhodou tejto konštrukcie je, že OBVODOVÉ MÚRY SÚ SAMONOSNÉ, takže vnútorné rozloženie miestností v nehnuteľnosti je možné meniť odstránením ktorejkoľvek deliacej priečky. V prípade záujmu o ubytovacie služby je možné využiť túto samonosnú konštrukciu nehnuteľnosti a vybudovať aj druhé poschodie v streche, čím sa vytvorí priestor na ZRIADENIE AŽ 4 MEZONETOV (APARTMÁNOV), čo mal v pláne aj doterajší vlastník, ktorý si dal k tejto vízií vyhotoviť aj vizualizáciu. Stavba je zateplená 15 cm polystyrénom z oboch strán obvodového  múru a o teplo v zimných mesiacoch sa starajú drevené  okná a  dva plynové kondenzačné kotly značky Protherm, pričom jeden slúži ako záložný, v prípade výpadku druhého. Strecha je pokrytá dreveným šindlom, pričom v interiéri je strop obložený červeným smrekom. Nehnuteľnosť je čiastočne podpivničená a pozostáva z chodby, dámskych a pánskych toaliet, jedálenskej časti určenej pre hostí, baru, kuchyne, štyroch miestností slúžiacich pre personál kuchyne, toalety a kúpeľne pre personál kuchyne, pivnice a kotolne pozostávajúcej z troch miestností. Nehnuteľnosť je napojená na obecnú kanalizáciu, vodovod, elektrinu, plyn, bezpečnostný alarm a internet.

 

K nehnuteľnosti sa turisti dostanú po zrekonštruovanej asfaltovej ceste, pričom svoje vozidlo môžu zaparkovať na jednom z piatich parkovacích miest. Okolie nehnuteľnosti je pokryté udržiavaným trávnatým porastom s možnosťou odkúpenia susediacich pozemkov o približnej rozlohe 1353 m2. Nehnuteľnosť disponuje aj LETNOU  TERASOU, na ktorej si vedia turisti posedieť.

 

Liptovská Teplička je obcou o veľkosti 2400 obyvateľov, nachádzajúca sa na úpätí Kráľovej holi. V okolí tejto obci sa nachádza pre turistov veľa turistických chodníkov, napr. náučný chodník „Okolím Liptovskej Tepličky“ s deviatimi zastávkami. Ďalej cez túto obec prechádza viacero cyklotrás napríklad Hornádska cyklomagistrála, Liptovská cyklomagistrála a Popradská cyklomagistrála a ďalšie. V zime si vedia lyžiari prísť na svoje v lyžiarskom stredisku SKI Resort Smrečiny nachádzajúcom sa v samotnej obci. Pre skialpistov odporúčame využiť  trasu od penziónu Dolinka, nachádzajúceho  sa pod lyžiarskym strediskom, ktorá pokračuje zjazdovkou na vrchol a odtiaľ po lúkach a lesoch na Panskú hoľu. Liptovská Teplička sa nachádza len 24 km od mesta Poprad a 28 km od vychýreného Štrbského plesa. Ideálna je aj poloha obce pre vidiecky život v krásnom prostredí, kde má svoj začiatok aj vyhľadávaný hrebeň Nízkych Tatier. Za zmienku určite stojí spomenúť aj preslávené zemiakové pivničky, ktoré sú unikátom v celej Európe. 

 

Nehnuteľnosť vrátane pozemkov je v osobnom vlastníctve.

 

Cena nehnuteľnosti je 164.000,- EUR s DPH vrátane všetkých poplatkov spojených s prevodom nehnuteľnosti na nového vlastníka.

Kraj: Prešovský
Okres: Poprad
Mesto: Liptovská Teplička
JUDr. Zuzana Kollárová
Kontakt na makléra:
JUDr. Zuzana Kollárová
0911 908 924
0911 908 924