Chalupa s veľkým pozemkom (3560 m2) na Muráni

Hľadáte nové bývanie?

Chalupa s veľkým pozemkom (3560 m2) na Muráni
175 000 EUR
číslo ponuky: 8072
Zobrazené: 145x
Popis:

Ponúkame na predaj ATRAKTÍVNE MIESTO - SÚKROMNÚ BOTANICKÚ ZÁHRADU S CHALUPOU situovanú v prekrásnom prírodnom prostredí Národného parku Muránska planina, neďaleko pri obci Muráň (autom Poprad 1:00 hod, Banská Bystrica 1:15 hod, Košice 1:45 hod). Nehnuteľnosť sa nachádza na oplotenom pozemku s celkovou výmerou 3 560 m2. Tu sa nachádza chalupa, garáž s dielňou, altánok s vonkajším krbom, hospodárske budovy-sklady a najmä veľká udržiavaná ZÁHRADA S MNOŽSTVOM OKRASNÝCH KVETOV, KRÍKOV ALE AJ OVOCNÝ SAD. Pozemok je z jednej strany ohraničený pstruhovým potokom, z druhej strany lesom. K chalupe vedie udržiavaná prístupová cesta, z väčšej časti asfaltová.

 

Chalupa pozostáva z troch podlaží (zastavaná plocha cca 140 m2). Na prízemí sa nachádza veľká kuchyňa s kachľovou pecou (25 m2), obývacia miestnosť (24 m2), hosťovská izba (11 m2), kúpeľňa s WC, špajza. Z obývacej miestnosti je výstup na terasu. Na poschodí je spálňa - pracovná miestnosť (20 m2) a veľký otvorený podkrovný priestor ako veľká spálňa (50 m2). V suteréne je vínna pivnica. Vínna pivnica osadená do terénu je aj na pozemku vedľa chalupy. Vykurovanie je riešené krbmi, resp. pecami v obytných miestnostiach. Chalupa je zabezpečená bezpečnostným systémom.

 

NEHNUTEĽNOSŤ JE IDEÁLNOU VOĽBOU PRE ODPOJENIE SA OD CIVILIZÁCIE POČAS VÍKENDOV ALEBO AJ NA NIEKOĽKO MESIACOV.  Jediným zdrojom vody je aktuálne iba potok (úžitková voda), možné riešiť studňu. Potok je aj zdrojom elektriny cez mlynské koleso napojené na generátor, na ohrev vody slúžia solárne panely umiestnené na chalupe.  

 

Národný park Muránska planina ponúka široké možnosti turistického a rekreačného vyžitia. Okrem turistických a cykloturistických trás, známymi atrakciami v bezprostrednej blízkosti sú Muranský hrad, krásny Kaštieľ Predná Hora, kúpalisko Revúca či moderný rekreačný areál s wellness zariadením na Prednej Hore.  

Kraj: Banskobystrický
Okres: Revúca
Mesto: Muráň
Celková výmera pozemku: 3560 m2
Zastavaná plocha: 150 m2
Štýl (aktuálny stav): Pôvodný stav
Ing. Martin Karchňák
Kontakt na makléra:
Ing. Martin Karchňák
0907 898 188
0907 898 188