Chalupa uprostred lesa Hnilčík-Bindt

Hľadáte nové bývanie?

Chalupa uprostred lesa Hnilčík-Bindt
cena dohodou
číslo ponuky: 7829
Zobrazené: 920x
Popis:

Ponúkame na predaj chalupu-drevenicu nachádzajúcu sa v krásnom prírodnom lesnom prostredí v blízkosti Hnilčíka, časť Bindt v smere na Markušovskú dolinu. Drevenica kapacitne umožňuje ubytovanie aj pre viacero rodín, prípadne na letný prenájom turistov.

Chalupa sa nachádza na pozemku s celkovou výmerou 740 m2. Zastavaná plocha chalupy je 130 m2. K chalupe je pristavaná garáž (30 m2). Ide o dvojpodlažný objekt - drevenicu s čiastočným podpivničením, priečky v chalupe murované-tehla, strecha je sedlová plechová. Dispozične pozostáva z kuchyne, ktorá je pri vstupe, obývačky vybavenej historickým nábytkom a kachľovou pecou, kúpelne, WC a malej odkladacej miestnosti. Na poschodí sa nachádzajú 2 samostatné izby, tretia je nad garážou. Chalupa má vlastnú vlastnú studňu s pitnou vodou, pričom je možnosť pripojiť na verejný vodovod z blízkeho vodovodu. Odpad je zvedený do žumpy s prepadom. Vykurovanie je centrálne na tuhé palivo, alternatívou je elektrické vykurovanie (v izbách sú radiátory). Kapacitou poskytuje objekt možnosť pobytu aj pre viaceré rodiny, alebo letný prenájom, ktorý objekt poskytoval aj v minulosti. Chalupa je napojená na elektrickú sieť.

Ponuka zahŕňa aj zaujímavé rozsiahle pozemky, mierne svahovité (spolu o výmere 18 915 m2), ktoré chalupu obklopujú a poskytujú tak možnosti rozšírenia na farmárčenie, rozvoja agroturistiky, prípadne vybudovanie táborov a iných zariadení:

12 700 m2 - Trvalé trávne porasty, lúky , v podiele 1/2

3 959 m2 - Orná pôda - využívané ako lúka, v podiele 1/2

2 256 m2 - Lesný pozemok, v podiele 1/2

Na pozemku sa nachádza rybník, krytý prístrešok so záhradným kozubom, ihrisko s lanovkou a detským domčekom, hojdačka a okrasné jazierko.

Oblasť ponúka široké spektrum športovo-relaxačných aktivít po celý rok, hubárčenie, cykloturistiku (Hnilecká dolina, Muránska planina...), blízky turisticky atraktívny Slovenský raj, Mlynky a Dedinky 21 km, ZOO v SNV 15 km.V zime lyžovanie - v blízkosti je ski centrum Mraznica,. Pre alergikov a astmatikov ide o priaznivé prostredie (kúpele Štos).

Kraj: Košický
Okres: Gelnica
Mesto: Závadka
Celková výmera pozemku: 10198 m2
Úžitková plocha bytu: 130 m2
Počet izieb: 4
Štýl (aktuálny stav): Čiastočná rekonštrukcia
Ing. Martin Karchňák
Kontakt na makléra:
Ing. Martin Karchňák
0907 898 188
0907 898 188