Dom pod Bukovcom s veľkým pozemkom (4974 m2)

Hľadáte nové bývanie?

Dom pod Bukovcom s veľkým pozemkom (4974 m2)
135 000 EUR
číslo ponuky: 7862
Zobrazené: 1266x
Popis:

Ponúkame na predaj ATRAKTÍVNY RODINNÝ DOM - CHALUPU nachádzajúci sa v prekrásnom prírodnom prostredí podhoria Volovských vrchov, pod kopcom Bukovec (Košice 65 km, Prešov 60 km, Poprad 60 km, Spišská Nová Ves 30 km). Dom sa nachádza na veľkom pozemku s celkovou výmerou 4 974 m2. Pozemok je situovaný na slnečnom mieste, v tichom prostredí na hornom konci dediny s dostatočným súkromím, neďaleko lesa. Od domu vedie najprv lesná cesta, neskôr chodník smerom k vrchu Bukovec, ktorý je výraznou prírodnou dominantou celého regiónu.   

Rodinný dom je drojpodlažný objekt so sedlovou strechou, krytina plech. Zastavaná plocha domu je cca 150 m2, sčasti je podpivničený. K pôvodnému domu bola v deväťdesiatych rokoch realizovaná prístavba domu spojená s celkovou rekonštrukciou celého domu. Dom je využívaný ako rodinný dom na celoročné využitie, poskytuje dostatočnú kapacitu pre plnohodnotné ubytovanie 2-3 rodín. Z tohto dôvodu je zaujímavou príležitosťou aj na podnikateľské účely v cestovnom ruchu v spojení s využitím veľkého pozemku na dobudovanie ďalšej kapacity. V blízkosti domu je kovová konštrukcia so satelitmi, ktorá nielen plní účel zlepšeného satelitného signálu ale aj dotvára miestu zaujímavú atmosféru.

Za vstupom do domu na prízemí sa nachádza predsieň s dostatočným odkladacím priestorom, nasleduje chodba so schodiskom a kachľovou pecou, veľká kuchyňa s ostrovom, jedálenským kútom a veľlkou špajzou. Na prízemí sa nachádzajú 2 obytné miestnosti a kúpelňa s WC. Na poschodí sa nachádza dlhá chodba, ktorá prepája celé podkrovie, veľká obývacia izba s barom a výstupom na balkón orientovaným na juh, kúpelňa s vaňou a WC, 2 obytné miestnosti využívané ako spálne, ďalšie dve využívané ako šatníky, resp. na odkladanie vecí.  Do domu z boku vedie schodisko do menšej pivnice, ktorá je z veľkej časti vydláždená, vhodná na uskladňovanie potravín, resp. ako vináreň.  Na prízemí domu v časti prístavby sa nachádza veľká garáž s dostatočným odkladacím priestorom.

Dom je napojený na inžinerske siete: el. energia, obecný vodovod a kanalizácia. Vykurovanie v objekte je zabezpečené tromi spôsobmi. V miestnostiach sú konvektory na LPG plyn s možnosťou lokálneho regulovania podľa potreby (v blízkosti pri dome je LPG zásobovacia nádrž). V izbách a kuchyni sú plne funkčné kachľové pece a okrem toho sú pre prípad potreby doplnené v niektorých miestnostiach aj akumulačné elektrické konvektory. Na pozemku je možné využívať aj vodu zo studne, resp. z potoka na zavlažovanie.

VÝHODOU SÚ ĎALŠIE OBJEKTY na pozemku: BAZÉN POD ZASLENNOU KONŠTRUKCIOU, ALTÁNOK PRI DOME S VONKAJŠÍM KRBOM, VEĽKÁ GARÁŽ (49 m2), ZÁHRADA SO SKLENÍKOM, koterce, plechová búda na uskladňovanie. Pozemok s vhodnou juhozápadnou orientáciou je oplotený, čo zabezpečuje dostatok súkromia.

Môže byť využívaná celoročne, s potenciálom využitia aj na podnikateľské účely. Výhodou je jej situovanie na konci obce s dostatočným súkromím, zároveň s dostupnosťou potrebnej infraštruktúry - potraviny, pošta, bezproblémové dopravné napojenie. Lokallita je vhodná pre pešiu turistiku (GALMUS, SLOVENSKÝ RAJ), cykloturistiku, zimné športy  - neďaleko sa nachádza lyžiarske stredisko Hnilčík – Mraznica, resp. Nálepkovo - Krečno, resp. poznávanie po celý rok (Levoča, Gotická cesta, Spisšský hrad). 

Cena v RK.


Kraj: Košický
Okres: Gelnica
Mesto: Švedlár
Celková výmera pozemku: 4974 m2
Zastavaná plocha: 150 m2
Počet izieb: 5
Štýl (aktuálny stav): Čiastočná rekonštrukcia
Ing. Martin Karchňák
Kontakt na makléra:
Ing. Martin Karchňák
0907 898 188
0907 898 188